Apple, iPhone ve iPad İçin Yeni Final Cut Camera Uygulamasını Tanıttı

Apple, Let Loose etkinliği sırasında iPhone ve iPad için yeni bir Final Cut Camera uygulaması tanıttı. Öncelikle iPad 2 için Final Cut uygulamasıyla birlikte çalışmak üzere tasarlanan uygulama, kullanıcıların tek bir sahneyi dört farklı açıdan yakalamasına olanak tanıyan Live Multicam özelliğini destekliyor.

Apple, Live Multicam özelliğinin dört adede kadar iPhone veya iPad aygıtına kablosuz olarak bağlanabildiğini ve yönetmenin her kamerayı gerçek zamanlı olarak görmesini sağladığını açıkladı. Ayrıca uygulama, düzenlenebilir önizleme kliplerini iPad Cut Pro for iPad 2’ye hızlıca gönderebiliyor ve bunları arka planda tam çözünürlüklü dosyalarla değiştirebiliyor.

Bununla beraber, Final Cut Camera uygulamasını iPhone ve iPad’inize ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Şirket uygulamanın bahar sonuna kadar kullanıma sunulacağını belirtti.

Uygulama beyaz dengesi, manuel odaklama, deklanşör hızı ve ISO gibi kamera ayarları yaparken bir yandan da kayıtları ses ölçerlerle birlikte izlemenizi olanak tanıyor. Canlı Multicam özelliği ile çalışırken, bu ayarların çoğu Final Cut Pro 2’deki her bir canlı kamera beslemesi için de ayarlanabiliyor.

Apple ayrıca “Let Loose” etkinliğinde iPad’ler için donanım yükseltmelerini de duyurdu. M4 çipi artık “Tandem OLED ekranlar” ve 5.1 mm alüminyum kasayla gelen 2024 iPad Pro serisinde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x